BSA delegācija, kā Eiropas Juridisko fakultāšu asociācijas locekle, piedalījās tās ikgadējā kopsapulcē un konferencē Lozannā

Pagājušajā nedēļā Akadēmijas virziena “Tiesību zinātne” vadītāja, docente I. Gafta un Starptautisko attiecību prorektore I. Buka piedalījās Eiropas Juridisko fakultāšu asociācijas (ELFA) ikgadējā kopsapulcē un konferencē Lozannas Universitātē (Šveice), kurā piedalījās vairāk nekā simts dalībnieku un referentu, kas sniedza savu ieguldījumu šajā interesantajā un veiksmīgajā pasākumā.

Pasākumu laikā Akadēmijas delegācija ievērojami paplašināja kontaktus un pārrunāja savstarpējās sadarbības iespējas ar daudzām Eiropas augstskolu Juridiskām fakultātēm. Īpaša uzmanība tika pievērsta šā gada no 26. līdz 30. jūnijam ELFA atbalstītas un Akadēmijas rīkotas vasaras skolas par cilvēktiesībām apspriešanai ar Bjalistokas Universitātes Juridiskās fakultātes dekāna vietnieci Elžbetu Kužeļevsku un ELFA viceprezidenti Izabelu Krasņicku.

Ceturtdien, 13.aprīlī, konference sākās Lozannas Universitātē ar prorektores Liliānas Mihalikas un ELFA prezidenta Andreasa Cīglera ievadrunu. Savā atklāšanas runā Šveices Vides ministrijas galvenais padomnieks klimata pārmaiņu jautājumos vēstnieks Francs Peress (Franz Perrez) uzsvēra klimata pārmaiņu problēmu risināšanas nepieciešamību un tiesību zinātņu fakultāšu nozīmīgo lomu.

Eiropas Juridiskās izglītības žurnāla galvenā redaktore Greta Boša informēja dalībniekus par asociācijas izdodama žurnāla jaunumiem. Viņa vadīja arī paneļdiskusiju par jaunākajām tendencēm un norisēm juridiskajā izglītībā, kurā piedalījās Irisa Goldner Lang no Zagrebas Universitātes, ELFA viceprezidente Izabela Krasnicka no Bjalistokas Universitātes un Andreas Cīglers no Lozannas Universitātes.

Pēcpusdienā ELFA viceprezidents Živko Draganovs no Sofijas Valsts un pasaules saimniecības universitātes vadīja paneļdiskusiju par nepieciešamo starpdisciplināro un salīdzinošo pieeju tiesībām. Pēc tam Ana Maria Dasa Vargasa no Edinburgas Universitātes, Leo Martinez no Amerikas Juridisko skolu asociācijas, Eiropas Advokatūru un juridisko biedrību padomes viceprezidents Pjērs-Dominika Šups, Eiropas Tiesību studentu asociācijas prezidents Jurijs van Stenveiks un ELFA priekšsēdētāja pirmā vietniece Veronika Ruisa Abu-Nigma no Edinburgas Universitātes apsprieda virtuālo tīklu lomu tiesību mācībās, uzsverot to nepieciešamību un steidzamību.

Vakarā visi dalībnieki tika cienāti ar vakariņām Olimpiskajā muzejā gleznainā Lehmana ezera krastā.

Piektdien, 14. aprīlī, rīta sesija sākās ar diskusiju par Amerikas un Eiropas tiesību sistēmu atšķirībām un problēmām, kas saistītas ar ārvalstu tiesību mācīšanu Amerikas un Eiropas juridiskajās skolās. Šo apaļā galda diskusiju vadīja ELFA viceprezidente un kasiere Hema Tomasa un Patriks R. Haggs no Lojolas Universitātes, bet ar prezentācijām uzstājās Grigorijs Bovmans no Rodžera Viljamsa Universitātes un Rasels L. Vivera no Luisvilas Universitātes. Klausītāji aktīvi piedalījās diskusijā, daloties savā pieredzē un ierosinājumos par šo tēmu.

Pēcpusdienā tika prezentēts un apstiprināts ELFA prezidenta Andreasa R. Zīglera sagatavotais gada pārskats, kā arī Asociācijas gada finanšu pārskats. Tika apstiprināts ELFA budžets 2023. gadam un noteikti nākamās ikgadējās sanāksmes un konferences datumi, tika pieņemta ELFA rezolūcija, bet par jauno ELFA prezidenti tika ievēlēta Veronika Ruisa Abu-Nigma, par jauno pirmo viceprezidentu - Zivko Draganovs un par jauno Direktoru padomes locekli - Lukass Russ-Masons no Tulūzas Kapitolija universitātes.

Tika paziņota arī nākamā gada ELFA ikgadējās kopsapulces norises vieta un datums, kas notiks 2024. gada 17.-19. aprīlī Edinburgā (Skotijā, Apvienotā Karaliste).